Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

TEKVICOBRANIE


TEKVICOBRANIE

Tekvica je kráľovná jesene, to je bez diskusie. Tieto pevné plody z rodu tekvíc majú rozmanité tvary aj farby a rovnako rozmanité použitie v kuchyni. Či už je to známa tekvica Hokaido, ktorú nemusíte lúpať, tekvica maslová, špagetová či muškátová.

A teraz je ten správny čas pustiť sa do jej spracovania. Ak ju máte na záhradke, stačí ju uložiť na suchom tmavom mieste a vydrží vám aj pár mesiacov. Je ale samozrejme lepšie ju spracovať, zvlášť ak je úroda naozaj veľká. Lahodná krémová tekvicová polievka je známa a majú ju v obľube aj notorický mäsožrúti, ktorí sa zelenine oblúkom vyhýbajú.

Prezrite si naše ďalšie tipy, čo môžete pre seba alebo svojich blízkych pripraviť z jesenných oranžových pokladov aj vy.

K tomu isto využijete kvalitný nepriľnavý riad z kolekcie GRANDE, silikónové náčinie, nepriľnavé formy na pečenie aj dózy s tesnením. A siahnuť môžete aj po veľkom množstve tvarov a veľkostí praktických zaváracích pohárov.

  • Už za čias našich babičiek, kedy exotické ovocie poznali len z časopisov, gazdinky pripravovali TEKVICOVÝ KOMPÓT ALÁ ANANÁS. A k pečenému mäsu alebo rezňu s kašou sa bude perfektne hodiť.

  • Kto chce skúsiť niečo iné než presolené chipsy a sušienky k televízii, môže si pripraviť SLADKÉ TEKVICOVÉ CHIPSY v sušičke.

  • A pretože by bola škoda nevyužiť zbytky z džúsu, v ktorých zostalo stále ešte dosť prospešných látok, môžete sa pustiť do TEKVICOVEJ DESIATY. Pochutnáte si na nej pri raňajkách s granolou, hodí sa aj ako chutný dezert po obede alebo desiata do práce aj do školy. A keď ju nalejete do foriem na nanuky, budete mať aj zaujímavú zmrzlinu. Tak hurá do toho, deti vám s tým radi pomôžu.
OxyShop icon Používame oXyShop