Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

Fašiangy


Obdobie Fašiangov sa tradične spája s oslavami, bujarým veselím a dobrým jedlom a trvá až do utorka pred Popolcovou stredou. To začína pôstna doba, trvajúca 40 dní. A aj keď mnohí nežijú v lokalitách, kde má tento veselý ľudový sviatok tradíciu (vrátane sprievodu najrôznejších masiek), môžete si len tak na spestrenie vychutnať typické jedlá pre toto obdobie.

Fašiangy sú hlavne o mäse

Predovšetkým je to doba dedinských zabíjačiek, o ktorých píšeme v tomto článku >> 

Jedálničku vládol okrem jaterničiek, vareného ovaru, aspiku, škvarkov aj pečený bôčik alebo napríklad guláš, pripravovaný vo veľkom. U nás nájdete objemné gastro hrnce, v ktorých pripravíte naozaj veľkú várku.


Niečo ostrejšieho na zahriatie

K mäsitým pokrmom nesmela chýbať ani dobrá domáca pálenka alebo slivovička z osvedčenej pálenice. Tá nielen maškary v sprievode zahriala a podporila ako trávenie po výdatnom jedle, tak aj ďalšie čertoviny a srandičky.

Fašiangové šišky nesmú chýbať

Gazdinky pripravovali aj poctivé fašiangové šišky a tzv. Fánky. Sú to malé vyprážané štvorčeky, vykrajované z plátu cesta radielkom, po osmažení ešte horúce obaľované v práškovom cukre.

Sladučké okrúhle šišky, potreté rozpusteným maslom s kvapkou rumu sú neodolateľnou dobrotou. U nás nájdete zaujímavé vykrajovače na šišky, ktoré uľahčia ich prípravu, zároveň si môžete vybrať aj šikovné hrnce, nerezové cedidla alebo naberačku knedlíkovpre pohodlné vyberanie šišiek z rozpáleného oleja.

Recept na vyprážané šišky, či už plnené marmeládou, lekvárom, makom alebo orechovou náplňou, nájdete tu >> 

OxyShop icon Používame oXyShop