Často sú pôvodné, papierové obaly nepraktické, ľahko sa pretrhnú, suroviny môžu vlhnúť alebo sa k nim dostanú nechcení návštevníci. Alebo ste zvyknutí organizovať zásuvky a špajzu tak, aby bolo všetko prehľadne uložené, označené samolepkami a navyše to zodpovedalo štýlu vášho bývania.

Potom je ten správny čas siahnuť po sklenených dózach, ktoré ponúkame v mnohých tvaroch a veľkostiach.

Medzi novinkami sú okrúhle borosilikátové dózy s bambusovým viečkom v čiernej farbe, ktoré sa hodia do jednoduchých, minimalistických interiérov alebo hranatej dózy s dreveným viečkom v prírodnom odtieni. A do malých pohárov s korkovou zátkou uložíte kypridlá, dochucovadlá, drobné zdobenia na torty aj semienka a korenie.

V KUCHYNI:

  • menšie dózy sa hodia na uloženie korenia, sušeného ovocia, byliniek, kávy i korenia. Do väčších je možné nasypať strukoviny, múku, cestoviny, ryžu či závarky do polievky.

V DOMÁCNOSTI A DIELNI:

  • slúži aj na uloženie drobností v domácnosti, nech to sú gombíky, gumičky, korálky, drobné stavebnice, ceruzky...

AKO HAND MADE DARČEK:

  • veľkú parádu urobia aj ako dekorácia. Naplnené kúpeľovou soľou, mušličkami alebo prírodninami môžu byť krásnym, originálnym darčekom pre vašich blízkych.

S naberaním väčšieho množstva surovín, pochutín, ale aj krmív pomôžu praktické lopatky. Ďalšie sklenené, plastové aj plechové dózy a ukladacie boxy nájdete v sekcii ULOŽENIE POTRAVÍN.

Pre ľahké označenie jednotlivých dóz môžete použiť originálne, štýlové samolepky z našej ponuky >>