Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

DOKONALÝ STEAK JE RADOSŤ


DOKONALÝ STEAK JE RADOSŤ

Pokiaľ si radi pochutnávate na poriadnom steaku, mohli by sa hodiť pomocníci, ktorých sme zaradili novo do sortimentu.

Správny kus mäsa, či už jemné kuracie, prerastená krkovička až po fantastické vyzreté hovädzie, musí spĺňať niekoľko kritérií. Jednak treba mäso vyberať u mäsiara, ktorý garantuje kvalitu, ďalej potom by mal plátok byť aspoň 2 cm vysoký. Pred tepelnou úpravou je dôležité na 2 hodiny mäso vybrať z chladničky a neoplachovať ho. Stačí ho osušiť utierkou. A čo s mäsom, ktoré je čerstvé a tuhé?

IDE TO AJ BEZ NAKLEPÁVANIA:

Novinkou je tenderizér, jednoduchý mechanický pomocník s ostrými nerezovými čepeľami. Ten mäso nenaklepáva ako palička. Naruší a prereže štruktúru mäsových vlákien bez toho, aby z mäsa urobila tenkú podrážku, cez ktorú je vidieť. Ak máte hovädzie alebo bravčové mäso tuhšie, nie je riadne odležané alebo vyzreté, je tenderizér tou správnou voľbou. Čepele sú uložené bezpečne v tele tenderizéra, takže nehrozí nechcené porezanie rúk. Stačí niekoľkokrát stlačiť a je to.

rare - done - well doneDOCHUCOVANIE:

Kvalitný steak nemusíte dlho marinovať, mäso má jedinečnú chuť, takže ho pred pečením stačí osoliť a okoreniť.

Vďaka elektrickému mlynčeku tak nameliete jednoduchým stlačením tlačidla rovnomerne na mäso celé korenie. Čerstvo namletý sa rozvonia a má väčšie grády ako ten mletý, z vrecka. Vďaka keramickému mleciemu mechanizmu môžete ľahko regulovať hrubosť mletia. Hrubo mletý sa hodí na mäso, jemne mletý napríklad do polievky.

Potom mäso premasírujete olejom a šup s ním na rozpálenú panvicu.

My sme si obľúbili kvalitné panvice Stoner s povrchom, pripomínajúcim štruktúrou kameň. Záleží na tom, ako veľmi prepečený steak máte radi, či krvavý - rare, pečený z každej strany cca 2 minúty, alebo prepečený - well done, tam sa dostanete na dobu až 5 minút z každej strany. A po tejto masáži a opekačke je potrebné mäsko nechať aspoň 10 minút odpočinúť v teple, šťava vo vnútri sa pekne rozprestrie a každé sústo tak zostane šťavnaté. To je stručne všetko, tak hurá naňho!

OxyShop icon Používame oXyShop