1. Výhodný pre prírodu aj vašu peňaženku

Či už ste študent, pracujúci, mamička na materskej dovolenke alebo senior. Kvalitný obedár, vhodný na uchovanie a prenášanie pokrmov, ocení snáď každý. Nahradia jednorazové obaly, za ktoré pri každodennom nákupe obedov miniete majland. Zároveň tým pomôžete šetriť prírodu, ktorá je zahltená plastovými menu boxami a jednorazovými príbormi. Výborne poslúži aj na uloženie nezjedeného jedla v chladničke.

2. Voliteľný počet misiek

Najčastejšie sa stretnete s trojposchodovým alebo štvorposchodovým obedárom. Skladá sa z niekoľkých oddelených misiek, ktoré sú naskladané na seba a spojené praktickou sponou. Objemy misiek sa líšia, vyberať môžete od 0,8 l do 2 l. Nemusíte sa preto báť, že sa vám do obedára nezmestí aj viacchodové menu. Pokiaľ práve máte segedínsky guláš so šiestimi knedľami, omáčku aj knedle si uložíte zvlášť do oddelených misiek, a ešte vám zostane miesto na dezert.

3. Vyrobený z kvalitných materiálov

Na výber máte z niekoľkých druhov materiálu. Obľúbené sú termoobedáre z nerezovej ocele. Tento materiál je veľmi odolný a zároveň ľahký na údržbu. Nie je však určený k samotnému ohrevu jedla. Preto sú nesmierne praktické nerezové termoobedáre s dvojstennými miskami, ktoré udržia vložené pokrmy dlho teplé. Vybrať si možno aj obedárov z kvalitného plastu. Väčšinu je možné umývať v umývačke riadu, zvoliť si často môžete aj ich farbu alebo tvar misiek. A pokiaľ z nich zložíte viečko, môžete ich pokojne ohrievať v mikrovlnnej rúre.

Tipy na koniec:

  • Vyberajte obedár, ku ktorému sú v ponuke dostupné aj náhradné diely. U nás sú to napríklad plastové obedáre ALMI.
  • Nesmierne praktickým kúskom je nerezový termoobedár TERMO. Celý set zložený zo štyroch nerezových misiek v drôtenom držiaku je vložený do plastového termoobalu. Ten je možné navyše využiť aj samostatne ako ďalšiu termonádobu na uchovanie a prevážanie jedla.

Tak či už obedárom hovoríte rôzne (obedár, kastróliky, alebo napríklad boxy), je to rozhodne veľmi praktický kúsok.