Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

SVÄTOMARTINSKÉ MENU S PEČENOU HUSIČKOU A MLADÝM VÍNOM


Svätomartinské hody sa blížia, neodmysliteľne k nim patrí pečená hus, svätomartinské mladé víno a svätomartinské koláče alebo rožteky. A pretože táto tradícia je čím ďalej tým viac populárnejšia, aj my prinášame tipy, ako husičku jednoducho pripraviť. Vyskúšaný recept na svätomartinskú husu s chrumkavou kôrkou nájdete tu. Tomu sa nedá odolať.

K jej upečeniu poslúži napríklad kvalitný smaltovaný pekáč. V ňom ju môžete pomaly piecť prikrytú vekom, ktoré zabezpečí, že sa nebude vysušovať a zostane šťavnatá. Navyše u nás nájdete nerezový krájač čerstvých domácich knedlí,nerezové naparovacie hrnce a ďalšie praktické kúsky.

Na šťavnatú pečenú hus budete potrebovať:

A na spláchnutie takého výdatného obeda sa hodí:

  • Pohár na pivo. Niekto dáva prednosť klasickým pollitrákom s uchom, iný siahne po tenkostenných pohároch na stopke. A keď to pivečko bude navyše čapované do džbánku z miestnej krčmičky, dokonalý pôžitok je zaručený.
  • Čas mladých vín, ktoré sú prvými jesennými vínami z tohtoročnej úrody. Môžete ich oceniť aj tak, že si ich vychutnáte z krásneho pohára. 
OxyShop icon Používame oXyShop