Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

HURÁ NA BAZU


HURÁ NA BAZU

Sezóna bazy čiernej je tu. Navyše ju nájdete pozdĺž ciest na prechádzke prírodou, je dostupná, tak prečo to nevyužiť? Bazu môžete zbierať od augusta až do októbra.

Čierna baza sa pýši tmavými plodmi, ktoré majú blahodarný účinok na ľudský organizmus.

Je nutné podotknúť, že zrelé plody nekonzumujeme v surovej podobe, treba ich tepelne spracovať, napr. povariť aspoň 20 minút. Na sirupy, likéry, zaváraniny, ale môžete ich tiež nasušiť a používať samostatne alebo ich primiešať do bylinných zmesí. V sychravých, zimných mesiacoch z nich potom ľahko pripravíte voňavý, tmavo fialový čaj, ideálny na prechladnutie.

Baza totiž posilňuje imunitu, pôsobí protizápalovo, bojuje s prechladnutím, pri bolestiach, migrénach a má ľahko preháňavé účinky. Navyše je zadarmo, tak prečo si ich nenatrhať, napríklad spoločne so šípkami.


bezová marmeládaA aby bola príprava a uloženie produktov z týchto kúzelných bobúľ čo najjednoduchšia, siahnite po šikovných pomocníkoch. U nás nájdete:

Orion tip: Ako najrýchlejšie dostať plody bazy čiernej z vetvičky? Ak ste si priniesli čiernu bazu z prechádzky, starostlivo ju umyte a pripravte si vidličku. S ňou pôjde otrhanie bobúľ rýchlejšie.
OxyShop icon Používame oXyShop