Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

Domáce cestoviny lacne a rýchlo


Skvelá cena už 1. marca na všetkých našich predajniach a e-shope.

Domáce rezance sú nielen výrazne lacnejšie ako tie kupované, ale s pomocou strojčeka na vaľkanie a krájanie rezancov budú rovnaké. Nie každá gazdinka má ručné krájanie rezancov pevne v ruke. K tomu sa treba prepracovať, teda „prekrájať“. To veľmi dobre vedeli naše babičky a tí, ktorí sa v gastre pohybujú denne. Aby ste si prácu ušetrili, kúpte si šikovný kovový strojček na výrobu domácich rezancov a ďalších druhov cestovín.

Preto prichádzame s jedinečnou akciou, ktorá platí 1.-31. marca 2023 (zľava platí po celý marec alebo do vypredania zásob).

STROJČEK NA VÝROBU DOMÁCICH CESTOVÍN FRANCESCO

Masívny kovový strojček je rokmi overený. Lacno a rýchlo pomôže s domácou prípravou obľúbených cestovín. Ľahko si tak doma vyrobíte:

  • tenké vlasové rezance šírka 1 mm
  • klasické rezance do polievky šírka 2 mm
  • široké rezance šírky 6,6 mm, ktoré využijete ako samostatný hlavný chod aj ako prílohu k mäsu
  • široké pláty na zapečené lasagne
  • ravioly - obľúbené plnené taštičky

Súprava Francesco obsahuje:

  • strojček na vaľkanie cesta, ktorého hrúbku je možné pohodlne regulovať
  • 3 nástavce s 5 funkciami
  • 2 riadielka (dvojité radlo na prípravu správnej šírky cesta a špeciálne radielko, ktoré má 6 odnímateľných krúžkov, ktorými je možné vytvoriť rôzne široké pruhy, rovnomerné štvorce i kolieska)

Multifunkčný strojček sa upína k pracovnej doske skrutkou, takže zostane na svojom mieste po celú dobu výroby cestovín.

Recept na domáce rezance do polievky nájdete tu >> 

Kvalita domácich cestovín je neporovnateľná. A to nehovoríme o domácich vajíčkach, ktoré sú hodnotnejšie ako priemyselne používané sušené vajcia alebo vaječná melanž. Cestoviny si môžete vyrobiť doma bez väčšieho úsilia.

Väčšinou stačí polohrubá múka a vajíčka. Možno použiť aj špaldovú múku, ktorá si získava stále väčšiu obľubu. Špalda je obilnina, ktorá rastie aj v menej úrodných pôdach, je odolná a v oblasti alternatívnej výživy je považovaná za zdravší variant vďaka vyššiemu podielu minerálnych látok, vlákniny a bielkovín.

Cestoviny je možné uvariť rovno alebo si pripraviť väčšie množstvo do zásoby. Na to sa hodia uzatvárateľné dózy alebo poháre s klipovým uzatváraním.

Domáce cestoviny vyjdú lacnejšie, čo dnes ocení každý. Tak sa do toho pustite, je to ľahké.

OxyShop icon Používame oXyShop