Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

CHLAPCI Z ORION MRG TÍMU NA DAKARE


A je to tu priatelia motoristického športu! Vrchol celoročného snaženia a ladenia formy už je na dohľad. MRG je stálym, výrazným účastníkom diaľkové rely po celom svete, vrátane predchádzajúcich úspešných štartov na slávnej Dakar Rallye. Tam preukázali, že boli vždy dobre pripravení. A tento rok  tomu nebude inak. Jednotlivé etapy tohto najťažšieho závodu diaľkovej rely sa podľa presného plánu opäť pôjdu v nádherných piesočnatých dunách aj tvrdým kamenitým terénom v Saudskej Arábii. Organizátori, ktorí si pre pretekárov pripravili cez 8000 kilometrov, opäť sľubujú navigačne náročné preteky. Takže diváci sa majú zase na čo tešiť.

Je fajn, keď to šliape všade. Ako u mechanikov, tak u chlapcov a dievčat, čo jazdia. Stroje aj chlapci sú pripravení, tešia sa na každú novú etapu, ranné vstávanie, prevzatie itinerára a štart. Priebežne budeme na našom Facebooku Orion prinášať fotky a videá z jednotlivých etáp. Nie je to ale taká romantika, ako to v televíznom prenose alebo z fotiek vyzerá. Je to celodenná drina a často sa ide tzv. na krv. Nie je to žiadny maratón, ale poriadny šprint.

Budeme sa tešiť na dobré výsledky, ktoré sú tímovou pracou všetkých, ktorí sa na tomto podniku podieľajú, samozrejme aj vďaka generálnemu partnerovi Orion – tvoríme vašu domácnosť.

ORION TÍM SA PREDSTAVUJE:

MARTIN MICHEK

MARTIN MICHEK VÍTĚZEM V BAJE

Je jedným z najvýraznejších členov „BLUE ARMY“. Stal sa stálicou medzi motorkárskou svetovou elitou. Martin Michek, reprezentant a ambasádor Autoklubu ČR, sa za dva roky v českom tíme zvládol dostať medzi najlepších pretekárov diaľkovej rallye. V januári sa mu podarilo prebojovať medzi najlepších 10 Dakarov a v priebehu roka získal titul vo Svetovom pohári Baja.

Martin Michek dostal pre účasť na Dakare žltý podklad elitného pretekára, spolu s nízkym štartovým číslom bude hneď od úvodných kilometrov v obliehaní tých najlepších. „Môj cieľ je prekonať sám seba,“ povedal Michek ešte pred sústredením v Dubaji, kde chceli ešte potrénovať a pripraviť sa na jazdu v hlbokých pieskoch a nevyspytateľných dunách.

MILAN ENGEL

Milan Engel RALLY-DU-MAROC

Chlapec, ktorý sa v predchádzajúcich ročníkoch ukázal ako naozaj tvrdý chlap, ktorý si ide za svojím. Čaká ho už ôsme dakarské dobrodružstvo. Dvakrát dokončil najnáročnejšie preteky sveta v celkovom hodnotení medzi najlepšími dvadsiatimi. Najúspešnejší bol pre českého matadora Dakaru ten posledný juhoamerický, kde v Peru vybojoval výborné 15. miesto. Na Dakare bojoval minimálne posledné 4 roky o umiestnenie medzi elitnou dvadsiatkou.

Teraz Engela čaká nová výzva. V kategórii „Originál by Motul“ bez asistencie a jednou malou debnou. Ide totiž po prvýkrát na Dakar bez asistencie mechanika.

„Bude to výzva. Určite ma čaká úplne nová skúsenosť. Uvidím, či budem musieť trochu pozmeniť stratégiu a o niečo šetriť ako seba, tak aj motorku. To ale budem zisťovať za pochodu. Dakarový špeciál som za svoju kariéru opravoval nespočetnekrát, takže verím, že si s prípadnými problémami dokážem poradiť,” popísal svoje prvé pocity český pretekár. Tak mu držte palce, bude to určite „ostrá predstava“.

MARTIN ČÁBELA a OLGA LOUNOVÁ

OLGA LOUNOVÁ NA DAKARU

Martin Čábela síce už niekoľkokrát preteky diaľkovej rallye absolvoval ako motorkár, ale Dakar rallye a navyše s pretekárskym vozidlom pôjde prvýkrát, rovnako ako Olga. Ich závodným špeciálom sa stal legendárny model Mercedes Benz G500.

"Dohodli sme sa, že jeden rok bude jeden z nás navigovať a druhý šoférovať a ďalší rok si to prehodíme," hovorí Olga Lounová, ktorá má sama skúsenosti s riadením závodného špeciálu a rada by si rallye vyskúšala nielen zo sedla navigátorky.

„Pre mňa ako ženu bude najlepšie asi začať navigáciou, pretože hneď na prvýkrát riadiť stovky kilometrov denne v plnom sústredení a ešte pri tom riadiť auto by bolo asi veľa, ale láka ma to. Osobne radšej riadim, než navigujem.

Technické špecifikácie vozidla, rozhovory a podrobnosti nájdete na webe mrg >>

ERVÍN KRAJČOVIČ

Manager tímu Orion MRG tímu na účasť Milana Engela bez mechanika v jednom rozhovore povedal: “Po siedmich Dakaroch bude veľmi zvláštne mať Milana Engela mimo nášho tímu, naše zázemie. Máme ale ten pocit, že je teraz v najlepšom veku sa do tejto výzvy pustiť. Milan pozná KTM 450 RR, ktoré máme úplne nové, ako málokto v štartovom poli. S jeho rýchlosťou a navigačnou skúsenosťou bude určite patriť medzi najlepších jazdcov svojej kategórie a verím, že nebude ďaleko ani od jeho výsledkov z predchádzajúcich rokov.“

Tiež komentoval chuť a intenzívnu prípravu Martina a Olgy: “ Posledné týždne do toho dávajú úplne všetko. Rovnako, ako zvyšok tímu v tejto chvíli žijú Dakarom. Verím, že im ich cestu ako tím, ktorý má s Dakarom dlhoročné skúsenosti čo najviac uľahčíme a preteky si užijú.” dodal Ervín.

MY V ORIONE FANDÍME ORION MRG TÍMU NA DAKARE. FANDITE S NAMI.


Aktuálne informácie z Dakaru

CIEĽ

Jednu z najviac emocionálnych súťaží absolvoval tím ORION - Moto Racing Group. Po veľkých komplikáciách a dopravnej nehode sa dostal do cieľa Martin Michek, ktorý bol len pár sekúnd od vyradenia. Nakoniec dokončil Dakarskú rely na 36. mieste. Milan Engel bojoval v kategórii jazdcov bez asistencie, kde bol druhý! Celkovo skončil ako tridsiaty. „Tohtoročný Dakar bol veľmi náročný, ale potvrdili sme, že sa môžeme merať so špičkou. Príbehy, ktoré sme zažili, sú na knihu,“ tvrdil Ervín Krajčovič, šéf českého tímu, ktorý sa bude sústrediť na majstrovstvá sveta.


Orion MRG tím

OxyShop icon Používame oXyShop