Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

AKO ZDOBIŤ VEĽKONOČNÉ PERNÍČKY


AKO ZDOBIŤ VEĽKONOČNÉ PERNÍČKY

Chuť medu, vôňa škorice, klinčekov a badiánu k tejto sladučkej pochúťke jednoducho patrí. Voňavé perníčky nie sú len vianočnými cukrovinkami, mnohí si ich obľúbili aj na Veľkú noc. Okrem mazancov a nadýchaného baránka sa môžete pustiť do ich výroby. Môžu byť klasické, špaldové aj bezlepkové a väčšinou musia nejaký ten čas počkať, kým zmäknú. Preto sa do nich pustite s predstihom. Napríklad s malými pomocníkmi, ktorí Vám radi pomáhajú s pečením.

Základný recept na perníčky nájdete tu >>

Ešte je čas poobzerať sa po nejakých nových vykrajovačkách, u nás nájdete typické veľkonočné tvary, takže stôl, misa s vajíčkami alebo váza môže byť doplnená perníčkami voľne položenými, alebo zavesenými na vetvičkách.

HODY HODY SPRIEVODY, DAJTE PERNÍK MAĽOVANÝ

Perníček nie je len malou nazdobenou dobrotou ku káve a dekorácii, pri ktorej si márne lámete hlavu, ako jednotlivé kúsky nazdobiť. Pokiaľ k Vám prídu malí alebo veľkí koledníci s poriadnym korbáčom, môžete hotové perníčky zabaliť do celofánových sáčkov a obdarovať ich za peknú básničku.

Veľká noc je za rohom, tak sa nechajte inšpirovať, ako perníčky nazdobiť. Tu je taký malý manuál, ako na to. Stačí pevná ruka, hladká poleva z bielkov a práškového cukru bez hrudiek a praktické zdobiace vrecko na perníčky.

A kto nemá veľkú fantáziu, môže tak trochu opisovať od nás :)

Orion tip: skúste siahnuť po sade jarných vykrajovačiek, kde nájdete najobľúbenejšie tvary. Alebo po vykrajovačke Zajac, ktorý má sklopené uško, za ktoré je možné perníček zavesiť za hranu hrnčeka. Návšteva bude nadšená.

OxyShop icon Používame oXyShop