Niektoré recepty umožňujú odmeriavanie surovín pomocou hrnčekovej metódy. Bežné recepty ale vyžadujú odmeranie sypkých surovín, múky, ovocia, zeleniny a pod. v jednotkách kg a g. Naváženú hodnotu je možné sledovať vďaka ryske pri stupnici.

Mechanické kuchynské váhy uľahčia váženie aj dovažovanie bez pripojenia k el. sieti.

Niektoré majú odnímateľnú misku, ktorú je možné zložiť, vážiť bez nej alebo ju nahradiť akoukoľvek väčšou nádobou. Zvlášť keď chcete zvážiť ovocie a zeleninu, mäso od farmárov alebo múku priamo v mise na miesenie.

Kuchynské váhy s miskou aj ploché digitálne váhy, ktoré nezaberú miesto, nájdete v kategórii Váhy >>


A čo sa môže ešte hodiť pri pečení koláčov a iných dobrôt?

Bukový jamkovač na koláče, kužeľ na kornútky alebo plastový stojan s 3 poschodiami, do ktorého je možné naskladať zásobu slepačích vajec do dverí chladničky. Zvlášť keď si ich prinesiete od miestneho chovateľa sliepok alebo od suseda. Koláč alebo domáce rezance budú oveľa lepšie ako z vajec z klietkového chovu.

Hotový koláč si vezmite na desiatu do práce v novom uzatvárateľnom sáčku. Máme ich v niekoľkých veľkostiach, ktoré je možné využiť na prenesenie potravín, uloženie ovocia, zeleniny či zvyšné mrveničky do mrazničky alebo na organizáciu drobností (gombík, puzzle, skrutiek...) v domácnosti.