• Vykrajovačky

Pečenie koláčikov sa neodmyslitelně spojuje s předvianočnými přípravami. Tradičným druhým súčky, ktoré sa  nachádzajú svojimi medovými rozmanitými tvarmi. Těch dosáhnete  využitím nerezových formiček . Do záplavu anjelov, komét a stromečků tak můžete přidat i postavu perníka, takže či prasiatka. Perníky však nie sú iba záležitosť Vianoc. Stretnete sa s nimi aj na iné svátky, preto sa dá zaobstarať aj sady formičiek na Veľkú Noc a iné. Aj my máme vyskúšaný recept na měkké perníčky >> 

  • Zdobiace špičky

Ku  zdobeniu perníkov  sa nejčastěji používá poleva z vaječného bílku, práškového cukru a citrónovej džemu. Pokud chcete dostupný barevný efekt, přidejte k nej potravinářské farbivo. Až přijdete potřebnou, stačí  vložit polevu do cukrářského sáčku , vyberte zvlášť zdobiacu špičku a popustit uzdu svojeji. Bodky, čiarky či celé ornamenty. To vše koláčiky oživí.

Okrem perníkov  sa špičky oplatí použít na ten koláčikov s krémem . Zdobenie Počasia je potreba  porozmýšľať nad vhodnou velikostou a zakončeniaŠpičky s tenkým otvorem  se hodia k vytváření detailů, krajkového zdobení a nápisů. Často se však využíváte i  podobné špičky  nebo  špičky v tvare květů .

  • Formičky

Základem úspěchu je dokonalý tvar koláčikov . K tomu můžete využít i  nejrůznější formy . Praktickou vychytávkou je například  plastová formička na osie hniezdasilikonové formičky na labky  či rožteky alebo  kovové formičky na madlenky a vanilkové pečivo .

  • Pečiatky

Stačí z vyváľané cesty, např. na krehké maslové sušienky, které krásne vonia vanilkou, vykrájet nerezovým krúžkom kolieska a  pečiatky otlačit . Po upečení ich nemusíte zdobiť, dlho vydržia, teda pokiaľ sa do nich vaše blízki hneď nepustí. Můžete si vybrat z několika dekorů.