Pretože aj my myslíme na prírodu, prichádzame so špeciálnou zľavovou akciou, platnou od 17. apríla do 14. mája 2023.

Zľavu až 50 % na vybrané položky nájdete tu, na našom e-shope, alebo vo všetkých predajniach Orion po celej Českej republike a na Slovensku.

BAVLNENÉ NÁKUPNÉ TAŠKY

Vymeňte jednorazové igelitové tašky, za ktoré musíte pri pokladni rovnako zaplatiť, za ľahké bavlnené tašky. Kombinácia bavlny a juty je nielen štýlová, ale aj praktická.Tašky veľa unesú a vydržia dlho. Na rozdiel od tenkej igelitky sa len tak nepretrhnú.

Vďaka dostatočne dlhým držadlám môžete tašku nosiť nielen v ruke, ale aj na ramene. Samotná kombinácia materiálov bavlny a juty vyzerá veľmi pekne, navyše vám bude dlho slúžiť.

ZAŤAHOVACIE VRECKÁ

Bavlnené vrecká zo 100% bavlny môžete použiť na prenesenie menšieho nákupu aj uloženie pečiva doma v chlebovke, ovocia a zeleniny v špajze. Navyše si spočítajte, koľko mikroténových vrecúšok týždenne spotrebujete na rožky pri regáli s pečivom. Aj tu poslúži bavlnené vrecko. Hodí sa aj na nákupy v bezobalových obchodoch.

Sieťované vrecká sa hodia na uloženie zeleniny (zemiakov, mrkvy, paprík…), ktoré potrebujú tzv. dýchať. Možno ich prať, sú skladné a opakovane použiteľné. Stačí do neho vložiť potraviny z obchodu, od farmára či z vlastnej záhradky a stiahnuť šnúrkou.

OŠATKY NA KYSNUTIE DOMÁCEHO CHLEBA

Nie je nad doma zarobený chlieb. Celý proces prípravy, kysnutia a pečenia nie je žiadna veda, stačí to len skúsiť.

A práve pre pohodlné kysnutie cesta sú tu ratanové ošatky, do ktorých sa dá pečivo aj uložiť a servírovať. Voňavé bagetky, chrumkavý kváskový chlieb alebo hutný ražný chlebík plný semienok bude hračka. My teraz za akčnú cenu ponúkame obdĺžnikovú ošatku a dlhú ošatku na tradičnú bagetu.

U nás nájdete ale aj ďalšie ošatkyformy a kamene na pečenie, s ktorými vám pôjde pečenie od ruky. Nechajte sa inšpirovať a nazrite  do  nášho    článku     o čerstvom domácom pečive >>

Vďaka týmto pomocníkom môžete byť o krok bližšie od myšlienky k udržateľnejšiemu životu.