Či už sa chystáte na narodeniny, oslavujete významné jubileum alebo sviatok, niekedy sa stane, že vám jednoducho ešte niečo chýba. Neosobná fľaša alebo darčekový kôš z obchodu predsa len nie je to pravé orechové.

Takže ak sa dokážete trafiť do vkusu obdarovaného, máte napoly vyhrané.

Našou vychytávkou je výroba niečoho z ničoho. Určite doma máte nejaké zaváraniny, domáce sirupy alebo radi pečiete. Tieto bežné veci sa môžu stať zaujímavým darčekom, len to stačí dotiahnuť do finále. A uloženie do krásnej drevenej debničky bude čerešničkou na torte.

3 ORION TIPY NA DARČEKY Z TOHO, ČO MÁTE PRÁVE DOMA:
 

1/ Kompóty, marmelády, domáce paštéty vložte do štýlových pohárov s kovovým klipom, budú razom vyzerať ako výrobky z trhu, miestnej farmy alebo priamo od pestovateľa. Sem sa hodia etikety na zaváraniny, dajú sa jednoducho polepiť originálnymi samolepkami, kam môžete napísať odkaz, rok výroby alebo meno obdarovaného. Veľmi dobre vyzerajú aj čierne samolepky, na ktoré sa dá písať kriedou alebo bielym popisovačom.

2/ Domáce šťavy, sirupy z vlastnoručne vypestovaného ovocia alebo dobrú limonádu, sýtenú jednoducho pomocou výrobníka perlivých nápojov Aquadream, prelejte do sklenených fliaš s uzáverom. Potom ich stačí vybaviť samolepkou, etiketou alebo použiť visačky zavesené za hrdlo, aby bolo jasné, čo sa vo vnútri ukrýva za dobrotu.

3/ Dekoratívne hladké poháre alebo nádoby s reliéfom sú bezchybným miestom, kam môžete vrstviť všetko, čo nájdete v špajze. Za pokus stojí aj výroba domácich sušienok s použitím krásnych pečiatok alebo embosovaných valčekov. Základný recept na jednoduché maslové sušienky nájdete tu >> 

Strukoviny, oriešky, cereálie alebo sušené ovocie stačí vrstviť do pohára až po okraj. Z obyčajného pohára sa stane taká kuchynská dizajnovka. Obdarovaný ju nemusí spotrebovať, len si ju niekde pekne vystaví na parapet, do otvorenej skrinky.

Všetky tieto chutné originálne darčeky, ale aj vonné sviečky, štýlové hrnčeky, zápisníky na obľúbené recepty a ďalšie kúsky z našej ponuky sa budú skvele vynímať, ak ich naaranžujete do zaujímavej drevenej debničky. Tú môžete ponechať v pôvodnom prevedení alebo ju natrieť, využiť servítkovú techniku, krakeláž či zvoliť nejakú zaujímavú patinu.

Uvidíte, že sa obdarovanému rozžiaria oči až uvidia, s akou chuťou ste pripravovali tento darček od srdca.