Môžu byť klasické, špaldové aj bezlepkové a väčšinou musia nejaký ten čas počkať, kým zmäknú. Preto sa do nich pustite s predstihom. Napríklad s malými pomocníkmi, ktorí Vám radi pomáhajú s pečením.

Základný recept na perníčky nájdete tu >>

Ešte je čas poobzerať sa po nejakých nových vykrajovačkách, u nás nájdete typické veľkonočné tvary, takže stôl, misa s vajíčkami alebo váza môže byť doplnená perníčkami voľne položenými, alebo zavesenými na vetvičkách.

HODY HODY SPRIEVODY, DAJTE PERNÍK MAĽOVANÝ

Perníček nie je len malou nazdobenou dobrotou ku káve a dekorácii, pri ktorej si márne lámete hlavu, ako jednotlivé kúsky nazdobiť. Pokiaľ k Vám prídu malí alebo veľkí koledníci s poriadnym korbáčom, môžete hotové perníčky zabaliť do celofánových sáčkov a obdarovať ich za peknú básničku.

Veľká noc je za rohom, tak sa nechajte inšpirovať, ako perníčky nazdobiť. Tu je taký malý manuál, ako na to. Stačí pevná ruka, hladká poleva z bielkov a práškového cukru bez hrudiek a praktické zdobiace vrecko na perníčky.

A kto nemá veľkú fantáziu, môže tak trochu opisovať od nás :)

Orion tip: skúste siahnuť po sade jarných vykrajovačiek, kde nájdete najobľúbenejšie tvary. Alebo po vykrajovačke Zajac, ktorý má sklopené uško, za ktoré je možné perníček zavesiť za hranu hrnčeka. Návšteva bude nadšená.