A zvlášť v predvianočnom období, keď domácnosť prevonia obľúbené druhy cukroviniek, vareného vína a vône ihličia z adventných dekorácii, sa šikovní pomocníci, ktorí sa ľahko používajú aj umývajú, budú hodiť.

Silikónové formy znamenajú veľkú úsporu času a zjednodušenie práce. Hodia sa nielen na pečené cukrovinky, ale aj na čokoládové dobroty, v lete môžete niektoré využiť ako formy na ľad. Sú nepriľnavé, a tak z nich jednotlivé kúsky ľahko a prakticky okamžite vyberiete. Rýchlo chladnú a môžete ich takmer hneď opäť použiť. Nepreberajú vône ani chute. Ľahko sa umývajú, dajú sa umývať v umývačke riadu. Sú odolné teplotám v rozmedzí od -40 °C do +220 °C.

1/ Klasické formy na bábovku, koláč, srnčí chrbát, tortu, muffiny

sa hodia na prípravu sladkých i slaných dobrôt nielen v období Vianoc. Ak máte radi pečenie a skúšate stále nové recepty, alebo chcete len svojim najbližším a priateľom upiecť niečo dobré, praktické, štýlové kúsky z tejto kategórie si určite zamilujete.

Napríklad cez víkend mnohí stále častejšie venujú voľný čas na pečenie chrumkavého chleba, nedeľnej bábovky, zapečených cestovín a rôznych slaných, nepečených pochúťok.

Nájdite si tú pravú silikónovú formu na pečenie >>

2/ Formy na vianočné pečivo – rožky, labky, orechy, košíčky

majú tú výhodu, že do jednej formy vtlačíte cesto na labky, madlenky alebo orechové pečivo a po vyklopení získate väčšie množstvo tvarov, ktoré sú rovnomerné, úhľadné a prepečené tak akurát.

Obľúbené tvary pre pečenie cukroviniek aj domáceho chrumkavého pečiva. Ak si chcete uľahčiť prácu a navyše mať cukrovinky jedno ako druhé, vyskúšajte naše praktické formy.

Silikónové vianočné formy nielen na labky nájdete tu >>

3/ Formy na pralinky a čokoládu

sú malí, ale šikovní pomocníci, vďaka ktorým ľahko vyrobíte domáce pralinky, ktoré budú krásnym sladkým darčekom pre vašich blízkych či kolegov. A predstava lahodnej horúcej kávy a malej pralinky s orechmi, pomarančovou kôrou alebo štipkou chilli pohladí skôr, než sa rozplynie na jazyku.

V týchto formách pripravíte nepečené čokoládové dobroty – ľadovú čokoládu, pralinky. Ale nič vám nebráni použiť ich aj na pečivo alebo dokonca v nich vyrobiť sladké vianočné ozdoby na stromček.

Najobľúbenejšie formy nájdete tu >>

4/ Formy na dobroty, ktoré ocenia hlavne deti.

Gumové cukríky, detské piškótové desiaty, kávové zrná, cupcaky aj makrónky vám pôjdu pekne od ruky s pružnými formami, ktoré dobre držia tvar a napriek tomu sú natoľko pružné, že sa dobrôtky ľahko vyklopia. Vlastne vypadnú samé alebo stačí na spodnú časť ľahko zatlačiť. A také raňajky do postele pripravené partnerom, kde nájdete nielen opečené toasty alebo volské oko pripravené s pomocou silikónovej formy priamo na panvici, je snom každého.

Tak pečte, tvorte a experimentujte. Či ste konzervatívni a v príprave báboviek či iných dobrôt siahate po osvedčených receptoch po babičke, alebo radi skúšate nové veci a kombinujete netradičné suroviny.