Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

3 DÔVODY, PREČO SI ZAOBSTARAŤ OBEDÁR


3 DÔVODY, PREČO SI ZAOBSTARAŤ OBEDÁR

Objednávate si v reštaurácii jedlo so sebou? Využívate zvýhodnené ceny za obedy v závodnej jedálni a chcete niečo priviezť na večeru aj rodine? Alebo si do práce vozíte obed z domu? Prečítajte si 3 dôvody, prečo sa oplatí vymeniť jednorazový riad či tzv. menu boxy za kvalitný obedár.

1. Výhodný pre prírodu aj vašu peňaženku

Či už ste študent, pracujúci, mamička na materskej dovolenke alebo senior. Kvalitný obedár, vhodný na uchovanie a prenášanie pokrmov, ocení snáď každý. Nahradia jednorazové obaly, za ktoré pri každodennom nákupe obedov miniete majland. Zároveň tým pomôžete šetriť prírodu, ktorá je zahltená plastovými menu boxami a jednorazovými príbormi. Výborne poslúži aj na uloženie nezjedeného jedla v chladničke.

2. Voliteľný počet misiek

Najčastejšie sa stretnete s trojposchodovým alebo štvorposchodovým obedárom. Skladá sa z niekoľkých oddelených misiek, ktoré sú naskladané na seba a spojené praktickou sponou. Objemy misiek sa líšia, vyberať môžete od 0,8 l do 2 l. Nemusíte sa preto báť, že sa vám do obedára nezmestí aj viacchodové menu. Pokiaľ práve máte segedínsky guláš so šiestimi knedľami, omáčku aj knedle si uložíte zvlášť do oddelených misiek, a ešte vám zostane miesto na dezert.

3. Vyrobený z kvalitných materiálov

Na výber máte z niekoľkých druhov materiálu. Obľúbené sú termoobedáre z nerezovej ocele. Tento materiál je veľmi odolný a zároveň ľahký na údržbu. Nie je však určený k samotnému ohrevu jedla. Preto sú nesmierne praktické nerezové termoobedáre s dvojstennými miskami, ktoré udržia vložené pokrmy dlho teplé. Vybrať si možno aj obedárov z kvalitného plastu. Väčšinu je možné umývať v umývačke riadu, zvoliť si často môžete aj ich farbu alebo tvar misiek. A pokiaľ z nich zložíte viečko, môžete ich pokojne ohrievať v mikrovlnnej rúre.

Tipy na koniec:

  • Vyberajte obedár, ku ktorému sú v ponuke dostupné aj náhradné diely. U nás sú to napríklad plastové obedáre ALMI.
  • Nesmierne praktickým kúskom je nerezový termoobedár TERMO. Celý set zložený zo štyroch nerezových misiek v drôtenom držiaku je vložený do plastového termoobalu. Ten je možné navyše využiť aj samostatne ako ďalšiu termonádobu na uchovanie a prevážanie jedla.

Tak či už obedárom hovoríte rôzne (obedár, kastróliky, alebo napríklad boxy), je to rozhodne veľmi praktický kúsok.

OxyShop icon Používame oXyShop