Image title
Image title Image title

-->

KTO PEČIE, TEN NEHNEVÁ

Online akcií bolo už dosť. Toto je seriál, kde budeme robiť všetko pekne ručne. Zabavíte sa vy aj deti, ktoré budú mať ale aspoň nejakú zaujímavú náplň práce. A pri tom si ešte všetci pochutnáte.

Tešte sa na sušienky, medovníčky, žemličky obzvlášť vypečené aj originálne darčeky domácej výroby.

1/ UPEČTE SI JARNÉ SUŠIENKY A ŠUP S NIMI K DEŤOM DO BUNKRU!

Sušienky do bunkra

Kto by odolal. Krehké maslové sušienky, ktoré nedajú moc práce. Z cesta stačí vyvaľkať plát, vykrojiť a šikovnou pečiatkou vytlačiť reliéf. A dobrodružstvo v bunkru, napríklad s baterkami a strašidelnou knižkou, môže začať.

JEDNODUCHÉ MASLOVÉ SUŠIENKY

250 g masla

400 g hladkej múky

160 g kryštálového cukru

1 vanilkový cukor

2 vajcia

Príprava je veľmi jednoduchá. Maslo izbovej teploty vložíme do misy, pridáme 1 vajce a 1 žĺtok, múku a cukor. Premiesime cesto, v robote alebo ručne na doske. Hotové cesto vložme do vrecka a necháme 2 hodiny stuhnúť v chladničke. Potom vyvaľkáme na pomúčenej doske plát cca 0,5 cm hrúbky, vykrojíme nerezovým krúžkom a ešte než ho zložíme, môžeme vytlačiť pečiatkou. A pre nedočkavé deti môžeme postup otočiť, vyrazia si do plátu pečiatkou obrázky a potom ich krúžkom vykrojíme a prenesieme na plech s papierom na pečenie. Zvyšky znova spracujeme a vyvaľkáme, až do spotrebovania cesta. Sušienky potrieme zvyšným bielkom. Pečieme v predhriatej rúre na 170 °C.

€ 8,39
Pečiatka drevo na cesto SMAJLÍK
Položka č. 127416
€ 2,09
€ 8,592/ VYKRAJOVAČKY NIELEN NA MEDOVNÍČKY

Všetko vykrojíme

Vykrajovačky rôznych tvarov a veľkostí nemusia byť len na výrobu medovníčkov a sušienok. Čo takto mini tvary, ktorými sa robia stredy lineckého pečiva, použiť inak. Poverte svojich malých pomocníkov prípravou originálnych jednohubiek alebo obložených chlebíčkov. Stačí na chlebíčky vykrájať jarné tvary zo šunky alebo plátkového syra a večerné domáce miniatúry dostanú úplne iné grády.

Vykrajovačka MIX LETO 6 ks
Položka č. 124974
€ 4,49
Vykrajovačka nerez MIX 6 ks mini
Položka č. 121173
€ 3,793/ PEČENIE DOMÁCICH PIŠKÓTOVÝCH MEDVEDÍKOV

Upečieme si brumíkov

Ak nechcete dávať deťom presladené kupované medvedíky, môžete si ich vyrobiť doma. Nepriľnavá forma vám pomôže. Malí pomocníci radi pridajú ruku k dielu. Môžete kombinovať svetlú a kakaovú piškótu, pridať orechy, kúsky čokolády, plniť marmeládou alebo nutelou. A desiata na prechádzku alebo výlet na bicykli jarnou prírodou je hotová.

PIŠKÓTOVÉ MEDVEDÍKY

1 hrnček polohrubej múky

½ hrnček cukru krupica

¼ hrnček oleja

¼ hrnček mlieka

2 vajcia

Vajcia si vyšľaháme spoločne s cukrom, potom pridáme všetky ingrediencie a vyšľaháme do hladkého cesta. Cesto lyžičkou nadávkujeme do formy vymazanej olejom. Pečieme na 18O °C asi 20 minút. Necháme mierne vychladnúť a vyklopíme. Upečené medvedíky môžeme dozdobiť čokoládou a cukrovými ozdobami.

Forma kov MEDVEDÍK 6
Položka č. 111542
€ 5,89
Olej na pečenie 300 ml
Položka č. 831907
€ 6,794/ PLETIEME ŽEMLE AKO VRKÔČIK

Pletieme žemle

Žemličky naozaj vypečené, naviac doma s láskou upletené. A keď zavonia a ešte teplé zahryznete, nebudete chcieť iné. Zapojte deti, a ak sa im malé ručičky nezamotajú, nech si vyvaľkajú samy cesto a upletú vrkôčik.

SLANÉ ŽEMLE

500 g hladkej múky

1,5 lyžičky sušeného droždia

2 lyžice rozpusteného masla

300 ml mlieka

Z vlažného mlieka, cukru a droždia pripravíme kvások. Do misy dáme preosiatu múku, soľ, maslo a kvások. Všetko zmiešame a riadne premiesime cesto. Necháme kysnúť. Po vykysnutí cesto rozdelíme na menšie kúsky, každý vyvaľkáme na tenší prameň a upletieme ako vrkoč. Dáme ho na vymazaný plech a ešte necháme kysnúť 20 minút. Potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme makom, soľou či semienkami. Žemle dáme piecť do vyhriatej rúry na 180 °C 20 minút.

€ 11,49
Plech na pečenie 42x37x2,5 cm
Položka č. 123746
€ 13,99
€ 8,99
Načítavanie
Načítavanie