Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

ŽIHĽAVOBRANIE


Postné jedlá plné chuti!

Obdobie po bujarých fašiangoch, plnom tučných jedál a vyprážaných šišiek praje striedmym pokrmom. Medzi pôstne jedlá patrili odjakživa prosté pokrmy bez mäsa a masti. V hlavnej úlohe sú strukoviny, zelenina, bylinky, kyslá kapusta, jednoduché zeleninové polievky a rôzne kaše. Naše babičky si určite spomenú na pučálku, mačací tanec, zemiakový kucmoch alebo šúľance s makom.

Receptov je všade dosť, určite sa nechajte inšpirovať. Obmedzenie nezdravých tukov a mäsa prospeje telu aj hlave.Získate energiu a trochu si prečistíte organizmus.

ŽIHĽAVOBRANIE – IDEME NA ZELENEJ JARNEJ VLNE

Žihľavu si každý spája s nevzhľadnými, zarastenými kútmi a svrbivou vyrážkou, ktorú spôsobujú jej drobné chĺpky. Ale pozor. Jej prednosti je možné využiť aj v kuchyni, kde osvieži bežný jedálniček a podporí detoxikačné procesy v tele. Tak hurá pre rukavice a natrhajte si ich dosť. Najlepšie sú práve mladé rastliny, pri ktorých môžete konzumovať celú nadzemnú časť.

Čo sa dá zo žihľavy pripraviť?

1/ ŽIHĽAVOVÝ ČAJ

Odvar svetlo zelenej farby má výborné detoxikačné účinky, podporuje tvorbu krvi, má dobrý vplyv na močové cesty a pôsobí protizápalovo aj ako ľahké antihistaminikum.

Do borosilikátovej kanvice vhoďte pár listov žihľavy, priveďte vodu s lístkami do varu a ihneď stiahnite. Nechajte lúhovať cca 5 minút a podľa chuti doslaďte medom alebo pridajte kvapku citrónu. Vychytávkou sú kanvice s už vloženým sitkom, takže rastlinky nemusíte cediť a do hrnčeka si nalejete čistý nálev.

2/ MAČACÍ TANEC SO ŽIHĽAVOU

Toto staročeské jedlo bolo varené s mnohými obmenami, napr. zo zmesi krúp a šošovice, v niektorých regiónoch aj zo zemiakov a kapusty. My sme siahli k variante so strukovinami. Uvarte hrach a šošovicu a do takmer scedených strukovín pridajte sušené huby, nadrobno nakrájané listy mladej žihľavy, rascu a soľ. Nechajte zvyšok vody vyvariť. Potom stačí na kvalitnej panvici na masle osmažiť nadrobno nakrájanú cibuľu a cesnak. Všetko zmiešajte a dochuťte majoránom. To je celé. Žihľavy pridajú farbu a zaujímavú chuť do zmesi.

Mačací tanec je dobré podávať ešte teplý ako hlavný chod. Po vychladnutí sa z neho môže urobiť strukovinový šalát, stačí pridať nakrájané paradajky, uhorky a čerstvú jarnú cibuľku.

3/ ŽIHĽAVOVO-SYROVÉ TYČINKY

Nie je nič jednoduchšie, než vyváľať lístkové cesto na papieri na pečenie, posypať ho nasekanými žihľavami a syrom, nastrúhaným na jemnom strúhadle. Šikovné radielkovytvorí tyčinky alebo drobnejšie štvorčeky, ktoré je možné aj s papierom preniesť na kvalitný plech. Priatelia aj zvedavá rodina rozhodne nepoznajú, že ste namiesto špenátu použili žihľavu.

Orion tip: skúste túto klasiku obmeniť. Vyvaľkajte cesto do okrúhleho tvaru, uprostred vykrojte koliesko a narežte jednotlivé lúče. Celý recept nájdete tu >>

OxyShop icon Používame oXyShop