Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

VÍNO A SYRY PATRIA K SEBE


VÍNO A SYRY PATRIA K SEBE

Oslava narodenín, posedenie s priateľmi alebo trochu romantiky s partnerom? Nielen v týchto prípadoch môžete oslavovať štýlovo, s fľašou chladeného sektu, vína a dobrých syrov. Táto kombinácia je osvedčená. Preto prichádzame s novinkami, ktoré urobia z obyčajného letného podvečera alebo záhradnej párty luxusnú udalosť.

NOVINKY:

  1. Víno, sekt aj malinovka si udržia svoju teplotu v dvojplášťovej chladiacej nerezovej nádobe. Chladič na víno zaujme hlavne svojim atypickým vonkajším povrchom a dodá oslave punc luxusu.
  2. Poháre na víno alebo na sekt si hostia už nepopletú. Vďaka malým farebným rozlišovačom, ktoré je možné nasadiť na nôžku pohára alebo jeho horný okraj.
  3. Na terasu alebo na jedálenský stôl môžete využiť nové prestieranie z listov morskej trávy. Tlmí náraz pokladaných tanierov a prináša štýl a kúsok prírody aj do bežného stolovania. Navyše sa hodí aj ako podložka pod dochucovaciu súpravu pri grilovaní alebo pod vázu, kvetináče s bylinkami.
  4. Drevená doštička, ktorá vo vnútri ukrýva sadu krájačov na syr, využijete na servírovanie delikates. Víno a syr sú nerozluční kamaráti, k ľahkým vínam sa hodí skôr menej tučné, čerstvé, polotvrdé syry, u ťažkých, aromatických druhov by mali byť podávané výrazné syry s modrou alebo bielou plesňou. Syry zrejúce alebo výrazné ovčie a kozie syry by ľahké vína úplne prehlušili, takže siahnite po ťažších vínach alebo rovno k chladenému pivečku.

Tu je niekoľko tipov, aký syr je možné podávať ku konkrétnemu vínu:

  • ľahké biele víno (typu Müller Thurgau, Rulandské biele, Veltlínske…) + mäkké, polotvrdé tvrdé syry (mozzarella, eidam, čedar, gouda, parmezán…)
  • sladké, aromatické biele vína (napr. Tramín, Rýnsky rizling alebo Tokaj) + syry s modrou, bielou plesňou alebo s omývanou kôrou (niva, gorgonzola, roquefort, romadúr…)
  • červené víno a sýryružové víno a ľahšie červené víno (typu Rulandské modré, Svatovavrinec, Merlot…) + polotvrdé a tvrdé syry (gouda, eidam, jadel, parenica, oštiepok…)
  • ťažšie červené víno (napr. Dornfelder, Syrah, Cabernet Savignon) + vyzreté tvrdé syry, syry s modrou alebo bielou plesňou, ovčie a kozie syry (parmezán, romadúr, niva, gorgonzola, roquefort, brie, pecorino…)
  • šumivé vína + syry s modrou plesňou, syrové fondue, grilovaný syr
OxyShop icon Používame oXyShop