Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

PLÁN VIANOČNÉHO PEČENIA


PLÁN VIANOČNÉHO PEČENIA

Advent je doba, kedy okrem popíjaní vareného vína, počúvania vianočných kolied a šialeného nakupovania začíname piecť vianočné pečivo. Navyše tento rok predávané pečivo dosť zdraželo, tak nie je nič jednoduchšie, než si niektoré z nich pripraviť doma.

Aby ste všetky druhy obľúbených dobrôt upiekli včas a v pokoji, pripravili sme niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu s ich správnym načasovaním. Navyše tohtoročná ponuka domácich a kuchynských potrieb nie je vôbec skromná, sme pripravení na naozaj veľké pečenie.

TENTO ROK TO BUDÚ NAOZAJ VYPEČENÉ VIANOCE.

1. adventný týždeň (28. 11. – 4. 12.)

Základom je zoznam druhov, ktoré sa tento rok chystáte upiecť. Podľa nich si spíšte ingrediencie, ktoré potrebujete nakúpiť. Nielenže vám včasná príprava ušetrí veľa starostí, navyše v obchodoch vychytáte najrôznejšie zľavy.

Ďalej si skontrolujte zásobu cukrárskych potrieb a kuchynského náčinia.

Perníčky ako klasika všetkých klasik? Pozrite sem >>

PRACNY PRACINKY MADLENKY2. adventný týždeň (5. 12. - 11. 12.)

Na čase majú tiež labky, niekedy nazývané ako medvedie labky, a vanilkové rožky.

V túto chvíľu prichádza čas aj na strojčekové pečivo. Či už u vás doma vedú kokosové, orechové, pudingové alebo pistáciové druhy. Rovnako ako perníčky, aj tieto dobroty potrebujú dostatok času na uležanie.

Prosíte si banániky alebo tyčinky? So strojčekom ich zvládnete ľahko a rýchle >>

LINECKÉ CUKROVÍ SLEPOVANÉ MARMELÁDOU3. adventný týždeň (12. 12. –⁠ 18. 12.)

Do Štedrého dňa zostávajú posledné dva týždne. Preto je na čase vyraziť späť do kuchyne a pustiť sa do obľúbeného lineckého pečiva, kokosiek alebo išelských tortičiek. Vianoce bez lineckého si nedokážeme predstaviť. Vďaka našim dvojdielnym vykrajovačkám bude plech plný stromčekov, zvončekov, hviezd alebo rýb.

Linecké pečivo sa pečie snáď v každej domácnosti >>

VČELÍ ÚLKY VOSÍ HNÍZDA 4. adventný týždeň (19. 12 –⁠ 24. 12.)

Posledný týždeň do Vianoc a finálnej prípravy vrcholia. Vybrať posledné darčeky, kúpiť stromček, zohnať kapra. Času nie je nazvyš, preto ak stále nemáte napečené, vrhnite sa na nepečené cukrovinky. Kokosové alebo orechové guličky, čokoládové košíčky, osie hniezda alebo cukrovinky z polámaných kúskov.

Stačí si zaobstarať formičky na včelie úle, papierové košíčky na guličky >>

OxyShop icon Používame oXyShop