Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

JEDNODUCHÉ MASLOVÉ SUŠIENKY


JEDNODUCHÉ MASLOVÉ SUŠIENKY

Kto by odolal. Krehké maslové sušienky, ktoré nedajú moc práce. Z cesta stačí vyvaľkať plát, vykrojiť a šikovnou pečiatkou vytlačiť reliéf. A dobrodružstvo v bunkru, napríklad s baterkami a strašidelnou knižkou môže začať.

Suroviny

  • 250 g masla
  • 400 g hladkej múky
  • 160 g kryštálového cukru
  • 1 vanilkový cukor
  • 2 vajcia

Postup:

Príprava je veľmi jednoduchá. Maslo izbovej teploty vložíme do misy, pridáme 1 vajce a 1 žĺtok, múku a cukor. Premiesime cesto, v robote alebo ručne na doske. Hotové cesto vložme do vrecka a necháme 2 hodiny stuhnúť v chladničke. Potom vyvaľkáme na pomúčenej doske plát cca 0,5 cm hrúbky, vykrojíme nerezovým krúžkom a ešte než ho zložíme, môžeme vytlačiť pečiatkou. A pre nedočkavé deti môžeme postup otočiť, vyrazia si do plátu pečiatkou obrázky a potom ich krúžkom vykrojíme a prenesieme na plech s papierom na pečenie. Zvyšky znova spracujeme a vyvaľkáme, až do spotrebovania cesta. Sušienky potrieme zvyšným bielkom. Pečieme v predhriatej rúre na 170 °C.

Ďalšie zaujímavé recepty tu.

OxyShop icon Používame oXyShop