Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

HALLOWEEN SA BLÍŽI!


Či si už užívate babie leto alebo sa potrebujete potešiť nejakými peknými jesennými kúskami, u nás nájdete tovar s jesennou a halloweenskou tematikou.

Halloween je obľúbený americký sviatok, ktorý sa stále viac udomácňuje aj u nás. Nie je nič lepšie ako sa pustiť do poriadneho halloweenského pečenia a zdobenia. Pri tvorbe týchto strašidelných dobrôt sa zaručene pobavíte.

Upečte si napríkladhalloweenské koláčiky, čokoládové pralinky nie len pre koledníkov, dýňový koláč alebo spracujte úrodu tekvíc. A nezabudnite vyrezať tekvicu a všetko strašidelne nadekorovať.

Aj keď nie ste vyznávačom tohto sviatku typického skôr pre anglicky hovoriace krajiny a dávate prednosť klasickým slovenským dušičkám s hlbším významom, v kuchyni sa trochu tej háveďe môže objaviť. Kostlivci, netopiere a duchovia sa objavia napríklad na úplne obyčajných dobrotách, z ktorých vďaka atypickému zdobeniu a tvarom jednoducho vytvoríte niečo nečakané.

3 zaujímavé halloweenské recepty:

1/ HALLOWEENSKÁ PIZZA

Kúzlo je v jednoduchosti. Klasické cesto na pizzu, klasické suroviny dostanú iný rozmer vďaka nerezovým vykrajovačkám. Pizza sa tak stane arénou plnou netopierov, duchov a pavúkov. Bláznivé tvary šunky, syra či olív spestrí túto dobrotu.

Inšpiráciu a potrebné ingrediencie na strašidelnú pizzu nájdete tu >>

2/ HALLOWEENSKÝ MRIEŽKOVÝ KOLÁČ

Doba zrelých jabĺčok si žiada prípravu sladkého lineckého koláča, ktorý je perfektnou bodkou po víkendovom obede. Namiesto mriežok na vrstve strúhaných jabĺk ho ozdobte vykrajovanými tvarmi tekvíc alebo netopierov.

Jednoduchý linecký koláč zvládne každý >>

3/ STRAŠIDELNÉ PERNÍČKY

Perníčkov nie je nikdy dosť. Malí pomocníci radi priložia ruku k dielu a pomôžu vám vykrojiť z voňavého perníkového cesta čarodejnícke klobúky, upírie zuby aj rybie kostry. Potom ich môžete ozdobiť bielkovou polevou, praktickým vreckom s tenkou špičkou.

Základný recept na perníčky je tu >>

OxyShop icon Používame oXyShop