Tento e-shop nemusí vo vašom prehliadači fungovať správne! Odporúčame použiť niektorý z novších prehliadačov. Viac informácií

5 TIPOV NA VEĽKONOČNÉHO BARÁNKA


Vôňa sladkého nadýchaného baránka, práve vytiahnutého z rúry, je tým pravým okamihom, kedy si uvedomíme, že Veľká noc práve začala.Trený alebo piškótový baránok prevonia celú domácnosť a bude krásnou ozdobou na slávnostnom stole. Teda pokiaľ vydržia v celku a vaši blízki sa do neho hneď nepustia.

My prinášame aj ďalšie varianty, ktoré v šikovnej silikónovej alebo keramickej forme môžete piecť. Sladké a slané dobroty ocenia všetci, tak sa nechajte inšpirovať a pochutnajte si.

5 tipov na najlepšieho veľkonočného baránka:


1/ BARÁNOK S VÔŇOU RUMU

Obyčajných piškótových baránkov bolo už dosť. Vyladený baránok s hrozienkami máčanými v rume je tu! Ocenia ho hlavne páni, ktorí majú v obľube rumovú príchuť. Nie žiadne náhradky, ale chuť poctivého tuzemáka. Recept na rumového baránka >>

Orion tip: Aby orechy, kandizované ovocie alebo kúsky čokolády neklesli dole, premiešajte ich s polohrubou múkou.Zachytia sa rovnomerne v ceste a zostanú na svojom mieste, pekne rozprestreté.


2/ VLÁČNY ŠĽAHAČKOVÝ BARÁNOK – HRNČEKOVÝ RECEPT

Kto má radšej svetlé cesto bez orechov a čokolády, ocení jednoduchý recept na vláčnehobaránka, kde hlavnú rolu hrá šľahačka. K popoludňajšej nedeľnej káve je tou správnou bodkou a verte, že na veľkonočný pondelok nezostane ani kúsoček. Skvele vyzerá, keď sa naaranžuje s mašľou na tortový stojan alebo štýlovú tácku z mangového dreva. Hrnčekový recept na baránka >>


3/ PLNKA SO ŽIHĽAVOU K JARNÉMU KURIATKU

Ako schovať trochu zelených byliniek, napr. mladých žihľav, aby ich vaše drahé polovičky zjedli? Predsa do plnky k pečenému jarnému kuriatku. Tzv. „hlavička“ je zmesou namočených rožkov so smotanou alebo mliekom, žĺtkami a sparenými lístkami žihľavy, ktorá sa po dochutení pozdvihne snehom z bielkov. Oživiť tento klasický jarný recept tým, že bude pečená vo forme na baránka namiesto pekáča, je jednoduché a efektné. Skúste to. Viac tipov na použitie žihľavy v kuchyni nájdete v našom článku Žihľava >> 


4/ VEĽKONOČNÝ ASPIK

Aspik nemusí byť len v mise alebo srnčom chrbte. Skúste ho pripraviť do formy na baránka, vykrajovačkami vykrájať jarné tvary zo šunky alebo syra.

Vykrajovať a vrstviť môžu aj malí pomocníci, ktorí budú mať bezchybnú zábavu a priložia tak ruku k dielu.


5/ SEKANÁ S MEDVEDÍM CESNAKOM A VAJCAMI

Poveľkonočný maratón vajíčkových nátierok môžete doplniť prípravou sekanej s celými varenými vajcami, ktoré vám ostali alebo ich chlapci prinesú z koledy. Zmes mletého mäsa oživte nasekaným čerstvým medvedím cesnakom, ktorý v jarnom období rastie. Urobí tam zaujímavú mozaiku a pridá svoju špecifickú chuť. Polovicu zmesi natlačte do formy na baránka, doprostred tela vložte olúpané vajíčka, pridajte zvyšok mletého mäsa a pečte aspoň hodinu. Aby bola sekaná vláčna, odporúčame pridať do rúry aj kastrólik s vodou.


Orion tip:

Vajíčka na prípravu kraslíc nechajte aspoň ½ hodiny pri izbovej teplote, studené s chladničky by ľahko pri varení popraskali. A nevarte ich viac ako 8 minút, aby sa žĺtok po obvode nezafarbil dozelena, potom to nevyzerá pekne. Potom sa môžete pustiť do maľovania a lepenia samolepkami. Uložte ich do misky a doplňte veľkonočnými obrúskami.

OxyShop icon Používame oXyShop